Tworzenie baz danych MySQL

Wiele aplikacji webowych wymaga do prawidłowego funkcjonowania istnienia i dostępu do bazy danych MySQL. DirectAdmin pozwala nam na zarządzanie bazami danych i użytkownikami tych właśnie baz. W tym artykule opiszemy krok po kroku proces jakim jest tworzenie baz danych MySQL.

Tworzenie baz danych MySQL

Aby dodać, edytować, usuwać bazy danych należy na głównej stronie wejść w link Zarządzanie MySQL znajdujący się w kategorii “Twoje konto“.

Tworzenie baz danych MySQL

Zacznijmy więc od utworzenia nowej bazy danych. Klikamy na link Utwórz nową bazę danych.

Początek nazwy bazy danych mamy już zaczęty automatycznie. System przypisał dla nas nazwa_uzytkownika_ . My dopisujemy natomiast nazwę bazy danych, następnie dopisujemy nazwę użytkownika, nowej bazy danych. Poniżej wpisujemy hasło użytkownika oraz zatwierdzamy je wpisaniem jeszcze raz tego samego hasła. Klikamy na przycisk “Utwórz” i mamy gotową bazę danych.

Otrzymujemy następujący komunikat z systemu.

Teraz możemy przez serwery WWW zalogować się do bazy danych. Klikamy na link: Przejdź do phpMyAdmin . Wyświetla nam się dodatkowe okno, podajemy nazwę użytkownika oraz hasło w celu zalogowania się do panelu zarządzania bazami danych.

Teraz zostało nam dodawać nowe tabele do bazy danych, miłej zabawy!

Podrzucamy tematy, które mogą Cię również zainteresować z pomocy technicznej odnośnie DirectAdmina:
1. Katalogi chronione hasłem Direct Admin
2. Wygląd Direct Admin