Katalogi chronione hasłem DirectAdmin

Direct Admin (panel zarządzania serwerem) – jest to panel, który umożliwia użytkownikom wykonanie czynności wymagających, w przypadku braku znajomości, obsługi systemu w trybie tekstowym. Są to m. in. zadania takie jak: osobny backup, tworzenie i zarządzanie bazami danych, zarządzanie domenami oraz tworzenie kont FTP i pocztowych w obrębie serwera. Co więcej, za pomocą panelu Direct Admin możemy ustawić hasła do katalogów, co w dzisiejszym artykule przedstawimy szerze. Aby zabezpieczyć katalogi przed nieautoryzowanymi użytkownikami, bądź chcemy by nasi klienci mieli jedynie dostęp do danego katalogu, to żaden problem. Wystarczy ustawić wyżej wspomniane katalogi chronione hasłem DirectAdmin. Direct Admin obok CPanel jest jednym z najprostszych paneli zarządzania serwerem.

Katalogi chronione hasłem DirectAdmin

Logujemy się do panelu administracyjnego DirectAdmin poprzez serwery WWW. Wchodzimy w link Katalogi chronione hasłem w sekcji “Twoje konto“.

Katalogi chronione hasłem DirectAdmin

Następnie klikamy na link “Znajdź katalog do ochrony hasłem“.

W naszej przeglądarce otwiera się cały serwer plików. Szukamy danego folderu, który chcemy zabezpieczyć a następnie wybieramy: Akcje -> Zabezpiecz

W kolejnym kroku wyświetli nam się tabelka, którą musimy wypełnić:

katalogi chronione hasłem DirectAdmin

Uwaga: Musisz dodać co najmniej jednego użytkownika żeby uzyskać dostęp do katalogu. Przy włączeniu użytkownika tylko pole Dodaj/Aktualizuj użytkownika nie jest wymagane.

Klikamy przycisk Zapisz i nasz folder wpuści nas jedynie po wpisaniu nazwy użytkownika oraz hasła.